• bg1

Pentru a sărbători 100 de ani de la înființarea Partidului Comunist din China, Sichuan Xiangyue Power Component Co., Ltd. și COFCO Packaging Co., Ltd. au organizat un meci amical de baschet între orele 16:00 și 18:00 pe 28 iunie.

La început, jucătorii ambelor părți au dat dovadă de un spirit de luptă activ, lovind frecvent coșul adversarului și punctând în zona de vopsea, după zeci de runde.Cu 17 secunde înainte de sfârșitul primei reprize, cele două părți au egalat cu 28. În 17 secunde, echipa COFCO a ratat un șut.Echipa de la XY towers nu a renunțat la atac, dar a spart rapid apărarea adversarilor și a marcat un layup.Mingea a mers la fluier și sonerie, Scor.A câștigat o rundă de aplauze din partea publicului.

Pe măsură ce jocul a progresat în a doua repriză.Consumul fizic de energie al ambelor părți a fost serios, iar eficiența ambelor părți în ofensiv a fost semnificativ redusă, dar intensitatea jocului nu a scăzut ca urmare.Scorurile ambelor părți au fost în frunte alternativ.Turnurile XY au câștigat jocul fără a renunța la spirit și cu un avantaj puternic în zona de vopsea.

La finalul jocului.Jucătorii de ambele părți și-au dat mâna și și-au adus omagiu unul altuia.În același timp, a exprimat, de asemenea, viitorul în alte domenii de comunicare și intenție de învățare. La final, cele două părți au făcut o fotografie împreună, lăsând imagini frumoase pentru a sărbători aniversarea a 100 de ani de la înființarea Partidului Comunist din China.

Prin acest joc de baschet, oamenii din turnurile XY știu și mai mult că, dacă lucrează în echipă, înțeleg și principiul perseverenței pentru a câștiga.Cred că sub spiritul inovației continue și al curajului de a lupta,

Oamenii din turnurile XY vor crea cu siguranță genial!